Smaczny pomysł na deserki z Panna Cottą, która przybywa do nas z północnych Włoch. Panna Cotta to pyszny włoski deser – lekki jak obłok. Powstaje z gotowanej śmietany, cukru, wanilii. Pyszne deserki zostały stworzone dzięki uprzejmości firmy Stovit. .

Składniki:

  • 3 łyżeczki żelatyny
  • 1 laska wanilii
  • 250 ml śmietanki kremówki 36%
  • 250 ml mleka
  • 80 g cukru
  • 1 słoiczek owoce leśne Stovit
  • pół paczuszki herbatników maślanych

Przygotowanie:

Mleko, śmietankę i cukier podgrzewamy ale nie gotujemy na bardzo małym ogniu. Laskę wanilii przekrawamy i wyciągamy nasionka. Nasionka laski wanilii i samą laskę dodajemy do podgrzanego mleka i śmietanki. Żelatynę moczymy w ciepłej wodzie, gdy napęcznieje, dodajemy ją do gorącego mleka i śmietanki. Przed dodaniem żelatyny wyjmujemy z mleka laskę wanilii. Mieszamy bardzo dokładnie. Całość przestudzamy i przelewamy cały czas mieszając do foremek delikatnie posmarowanych olejem. Wstawiamy do lodówki do zastygnięcia na około 3 godziny. Po tym czasie do każdej foremki dodajemy pokruszone herbatniki i po 3 łyżki owoców leśnych firmy Stovit.

Upadłość osoby fizycznej to postępowanie sądowe prowadzone przeciwko osobom fizycznym, które są niewypłacalne z przyczyn od nich niezależnych. Upadłość majątkowa osoby fizycznej to szansa na uwolnienie się od ciężaru zadłużenia.

Categories: Desery, Przepisy

Leave a Reply


Recent Recipes

,,Błękitna Laguna’’

Posted on Lut - 4 - 2015

28 komentarzy

,,Cukinia w tropikach”

Posted on Lut - 4 - 2015

2 komentarze

Recent posts

Sernik pistacjowy

Posted on Mar - 28 - 2024

0 Comment

,,Ciasto wiosenne szpinakowe”

Posted on Mar - 28 - 2024

0 Comment

Deser makowy HELIO 

Posted on Gru - 15 - 2023

0 Comment

Ciasto Balladyna

Posted on Gru - 14 - 2023

0 Comment